Συγκέντρωση και πορεία σε κεντρικούς δρόμους της πόλης πραγματοποιούν αυτή την ώρα εργατικά σωματεία, εκπαιδευτικοί, μέλη της εξωκοινοβουλευτικής Αριστεράς και του ευρύτερου αντιεξουσιαστικού χώρου.
Στη συγκέντρωση υπάρχουν πανό ενάντια στο πρόσφατο εργατικό νομοσχέδιο της κυβέρνησης, στα μέτρα που πάρθηκαν για την ανάσχεση της πανδημίας για τις φωτιές στα δάση της χώρας, αλλά και για την εκπαίδευση.