Σπείρα ανηλίκων που είχε διαπράξει δεκάδες κλοπές από σπίτια, καταστήματα και αυτοκίνητα, κυρίως στα νότια προάστια της Αττικής, εξάρθρωσε η Αστυνομία.
Έξι από τα οκτώ μέλη της συμμορίας που συνελήφθησαν είναι κάτω των 18 ετών. Επτά είναι αλλοδαποί.
Σύμφωνα με την Αστυνομία, η σπείρα δρούσε εδώ και έξι μήνες, επί το πλείστον στις περιοχές της Καλλιθέας, της Δάφνης και της Νέας Σμύρνης. Αποσπούσε χρήματα, κοσμήματα αλλά και προσωπικά αντικείμενα ή έγγραφα των θυμάτων τους.