![mouzourakis](https://meaculpa.gr/wp-content/uploads/2024/06/mouzourakis-696x392.jpg)
Ο Πάνος Μουζουράκης ήταν καλεσμένος στην εκπομπή «Όσα (δε) λέμε» και μίλησε στην Άννα Δρούζα για τις σχέσεις, αλλά και για το πώς η woke κουλτούρα και οι αλλαγές στο σύστημα τον έχουν κάνει να είναι περισσότερο καχύποπτος.
«Το να πέσω κάτω στα πατώματα για μια αγάπη δεν είναι ταπείνωση, είναι υποταγή. Το πιο δύσκολο για έναν “τέλειο” άνθρωπο είναι να νιώσει συμπόνια» είπε ο τραγουδιστής.
«Προσπαθώ να φτιάξω τη ζωή μου σε σχέση με τον Χριστό. Τι θα έκανε ο Χριστός;» είπε και σε άλλο σημείο, έκανε μια αναφορά για το Nemo, που κέρδισε τη φετινή Eurovision, με τον Πάνο Μουζουράκη να σχολιάζει ότι: «Νομίζω ότι έχω γίνει συντηρητικός. Όταν διάβασα για το Nemo στη Eurovision, εκεί είπα “α, προσπαθούν να…”. Αλλά εγώ δεν είμαι αντίθετος στη σεξουαλική απελευθέρωση.
Όταν το σύστημα στηρίζει κάτι, εγώ αρχίζω και υποψιάζομαι ότι για να γίνεται αυτό το πράγμα κάποιον συμφέρει και δεν είναι για το καλό της ανθρωπότητας, γιατί είμαι αντισυστημικός».