Νίκη για την Μαρσέιγ ενόψει Ολυμπιακού

339
Μαρσέιγ - Ναντ

Τρία 24ωρα πριν το ματς με τον Ολυμπιακό για την 5η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Champions League η Μαρσέιγ επιβλήθηκε με 3-1 της Ναντ και συνεχίζει την καλή πορεία που έχει στη Ligue 1 (στο -3 από την πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμέν).

Η ομάδα του λιμανιού άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με ωραία προσπάθεια και τελείωμα του Τοβάν. Πριν κλείσει το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ.

Συγκεκριμένα στο 35′ ο Ντιμίτρι Παγιέ αξιοποίησε την ασίστ του Κουζάνς από τα δεξιά και με πλασέ μέσα από την περιοχή σημείωσε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντάριο Μπενεντέτο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 63΄. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να [πετύχουν το «γκολ της τιμής» με τον Μπλας στο 73′ με σουτ έξω από την περιοχή.